A háztartás átalakítása

A háztartási vegyszereket eleve kizártuk az életünkből, és nem csak a veszélyességük miatt, hanem azért is, mert olcsóbb volt ecettel és mosószódával takarítani. Mikor önálló háztartást kezdtem el vezetni, engem is elcsábított eleinte a sokat ígérő reklámok dömpingje, de rá kellett jönnöm, hogy semmi nem hatékonyabb a természetes megoldásoknál. Sok évnyi tesztelés és próbálgatás után most a következőket használom:

  • fürdés, tisztálkodás: vízzel és szappannal – természetesen klórszűrő van beépítve a zuhanyfejbe.
  • bőrápolás: sheavaj, kókuszvaj, kutyult krémek, pakolások – viszont szerencsém van, mert elég sok terméket küldenek tesztelésre, amelyeknek ha jó az összetétele, akkor a hatásfokát általában magamon próbálom ki. De már néha sokallom…
  • hajápolás: henna, indigó és 6 hetente valamilyen sampon. Kondícionálásra természetes olajak
  • szájápolás: Farfalla teafás fogkrém (ez nekem nagyon bejött!), illóolajos öblögetők